Leonie Westerbeek - Lemmen

Leonie maakt al 21 jaar impact bij EIFFEL

  • Project & Procesmanagement
  • Rijksoverheid
Consultant Leonie Westerbeek-LemmenConsultant Leonie Westerbeek-Lemmen

Leonie Westerbeek-Lemmen is een bekend gezicht binnen EIFFEL. Al 21 jaar zet zij haar kennis en expertise in bij uiteenlopende opdrachtgevers. Ze begon met het uitvoeren van financiële opdrachten en werkt tegenwoordig als project- en programmamanager vanuit Team Rijksoverheid Finance & Bedrijfsvoering. Naast haar rol als consultant zet ze zich ook binnen EIFFEL in als docent Projectmanagement. Leonie: “Ik vind het ontzettend leuk om projecten en opdrachten te doen bij verschillende organisaties. In welke sector dan ook.”

Leonie begon haar carrière bij EIFFEL met financiële opdrachten. “De eerste jaren voerde ik vooral interim-opdrachten uit, zoals financieel manager en controller”, vertelt ze. “Dit deed ik onder meer bij multinational AkzoNobel. Hier kreeg ik de gelegenheid om mijn ambitie naar projectmanagement te verleggen. Sindsdien werk ik als project- en programmamanager.” Waar ze dat eerder deed in de profitsector, is Leonie momenteel werkzaam bij de Sociale Verzekeringsbank, onderdeel van de Rijksoverheid. “Ik loop al meer dan twintig jaar mee en ken het klappen van de zweep. Het maakt niet uit in welke sector ik een opdracht uitvoer, ik vind mijn weg wel”, zegt ze. “Met elkaar een probleem of uitdaging oppakken, samen de route uitstippelen en werken naar het einddoel, daar krijg ik energie van.

In haar carrière binnen EIFFEL heeft Leonie al mooie opdrachten uitgevoerd. Voor haar springt de opdracht binnen AkzoNobel eruit. “Hier heb ik een project geleid waarbij we de risk awareness binnen de organisatie naar een hoger niveau hebben getild. Dit deed ik met een samengesteld team met collega’s van AkzoNobel en van EIFFEL”, legt ze uit. “Met de steun van een van de boardmembers hebben we het project succesvol wereldwijd uitgerold, wat echt een prachtige showcase was van wat we bij EIFFEL kunnen bereiken."

Goed projectmanagement toepassen voor positieve resultaten

Een ander project waar Leonie met trots op terugkijkt, is haar werk bij een organisatie in de financiële dienstverlening. “Ik was verantwoordelijk voor het neerzetten van een nieuwe website. Een uitdaging, omdat het de tweede keer was dat ze dit probeerden. De eerste poging was mislukt”, vertelt Leonie. “De druk was hoog, omdat er toezeggingen waren gedaan aan diverse stakeholders. Maar dankzij een zorgvuldige aanpak en duidelijke communicatie hebben we het project binnen budget en op tijd afgerond. Daar ben ik erg trots op.”

Leonie benadrukt hoe belangrijk het is om in dergelijke situaties de juiste vragen te stellen en goed projectmanagement toe te passen. Het projectcanvas, een methodiek die ze ook als docent altijd aanhaalt, helpt haar daarbij. “Bij meerdere klanten wist ik door één simpele vraag te stellen – of er eerder een poging was gedaan om het project te starten – dat de urgentie hoog was. Zo zie je maar weer dat die theorie in de praktijk goed werkt.”

Met elkaar een probleem of uitdaging oppakken, samen de route uitstippelen en werken naar het einddoel, daar krijg ik energie van.

Leonie

Anderen helpen ontwikkelen

Naast haar werk bij opdrachtgevers is Leonie al sinds jaar en dag actief als docent en trainer binnen EIFFEL. Zo geeft ze de training Projectlead & Change aan collega’s die zich verder willen ontwikkelen als projectleider of -manager. Ook geeft ze de training Projectmatig Werken. “Ik vind het mooi om collega’s te helpen ontwikkelen en te zien hoe zij hun carrièrelijnen uitzetten. Of ze nu willen doorgroeien binnen EIFFEL of zich voorbereiden op een rol als bijvoorbeeld CFO bij een andere organisatie”, zegt Leonie. “Als ik daar een steentje aan kan bijdragen, doe ik dat graag.”

Blijven ontwikkelen, ook als consultant

Door zelf ook opleidingen en trainingen te volgen en door zichzelf constant uit te dagen, zorgt Leonie dat ze blijft groeien als consultant. Zo heeft ze de opleiding Biomimicry Business Change Management (BBCM) gevolgd, waar ze leerde lessen uit de natuur toe te passen in verandertrajecten, en is ze recent gestart met een coachingstraject. “Na ongeveer twintig jaar ben ik onderdeel van het meubilair binnen EIFFEL. Dan vraag je je wel eens af: welke uitdagingen zijn er nog voor mij?” vertelt Leonie. “Nu ga ik met een coach op zoek naar welke ambities ik nog meer heb en welke kansen ik kan grijpen.”

Daarnaast daagt Leonie zichzelf uit door ook opdrachten aan te nemen waarmee ze nog niet bekend is. “Zo werd ik 2 jaar geleden gevraagd als product owner voor een IT-team binnen de Sociale Verzekeringsbank”, zegt ze. “Ik had geen idee wat die rol inhield, maar ik was er wel nieuwsgierig naar en zij zagen het me wel doen. Vandaar dat ik die opdracht heb aangenomen.” Ze raadt anderen dan ook aan om nieuwsgierig te blijven en buiten de gebaande paden te wandelen: “Als je blijft doen wat je altijd deed, krijg je wat je altijd kreeg. Ga op zoek naar iets nieuws en blijf je ontwikkelen.”

Op zoek naar afwisseling als projectmanager?

Bekijk de vacatures